IME ORGANIZACIJE: INKONT-Humanitarna organizacija Maribor
ULICA, HIŠNA ŠTEVILKA: Betettova 10, 2000 Maribor
POŠTNA ŠTEVILKA IN KRAJ: 2000 Maribor
DEŽURNI TELEFON: 031 546 585
SPLETNA STRAN: www.inkont.si
ELEKTRONSKA POŠTA: info@inkont.si
PREDSEDNIK ORGANIZACIJE: prof.dr. Igor But, dr.med.
DEJAVNOST ORGANIZACIJE:organizacija za kronične bolnike
VPIS V SODNI REGISTER: UE Maribor
MATIČNA ŠTEVILKA: 1435167
IDENTIFIKACIJSKA ŠTEVILKA: 71019936
TRANSAKCIJSKI RAČUN: NOVA KBM d.d.: SI56 0417 3000 0693 356
V okviru programa društva smo v sredini septembra obeležili dan inkontinence in seznanili javnost s problemom inkontinence. V teh dneh smo s pomočjo medijev in publicistične dejavnosti (zloženke, letaki, brošure) opozorili na težave nenadzorovanega uhajanja vode, ki pesti tako moške kot ženske v vseh starostnih obdobjih.
Tej neprijetni stigmi in občutku sramu smo v slovenskem dali pravo mesto in pomen s tem, ko smo temu problemu namenili svoj dan, to je 14. september.
Nenadzorovano uhajanje vode (urinska inkontinenca) zelo negativno vpliva na našo telesno in duševno zdravje ter močno omejuje našo družbeno dejavnost. Ta neprijetna stigma in sramota prizadene oba spola v vseh starostnih obdobjih. Čeprav nihče ne umre zaradi urinske inkontinence je naša kakovost življenja zelo slaba, »še slabša«, kot pri nekaterih resnih bolezni. Študije v tujini kažejo, da je vpliv te bolezni na kakovost življenja večja od hipertenzije ali sladkorne bolezni. Naše življenje je povezano z nenehnim strahom pred nekontroliranim uhajanjem in neprijetnim vonjem, kar pogosto povzroča izolacijo in osamitev. Težave inkontinence, resno vplivajo na našo samopodobo. Prizadete osebe menimo, da je to še zmeraj velik tabu današnjega časa, kar ugotavlja tudi Svetovna zdravstvena organizacija, ki je urinsko inkontinenco imenovala kot medicinski tabu.
Na nevsiljiv način osebe z inkontinenco, ginekološkimi in urološkimi težavami spodbujamo k aktivnemu kulturnemu, zgodovinskemu in družbenem življenju.